felici portal

Temat: Największe zakłady przemysłowe w G-dzu
O.K. macie tekst :)
INWESTYCJE. Nowych miejsc pracy niewiele

Małe kroki w produkcji


Z trudem, ale rozbudowują się w Grudziądzu niektóre zakłady przemysłowe. Kilka z nich powstaje od podstaw, m.in. Heutink Poland przy Drodze Mazowieckiej.


Inwestora, który zatrudniłby od razu kilkaset osób Grudziądz się chyba nie doczeka. Tymczasem starają się rozwijać mniejsze firmy.
Do Grudziądza chce się przenieść z Warlubia firma Handlowo-Usługowa "Masmal", która przy ul. Magazynowej wybuduje zakład przetwórstwa mleka i produkcji serów. Jest nadzieja, że zatrudni w Grudziądzu około 40 osób.
Od podstaw powstaje przy ul. Droga Mazowiecka hala produkcyjno-magazynowa firmy Heutink Poland sp. z o.o. gdzie ma ruszyć produkcja ram stolarki budowlanej z drewna egzotycznego. Możliwa jest współpraca z miejscowym budownictwem mieszkaniowym. W Heutink Poland pracę może znaleźć 25-30 osób.
Firma Vadein International produkująca firany i zasłony (w 90 procentach na eksport) przenosi się na ul. Waryńskiego, do zmodernizowanych hal po Stomilu. Do końca listopada cała produkcja ma się już przenieść do nowego obiektu. W Vadein International, w związku z nowymi możliwościami produkcyjnymi, przewiduje się zatrudnienie niedużej liczby nowych pracowników.
Wydział Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu chwali się pozyskaniem całkiem nowego inwestora, Termetal Glaner, który zakupił teren w rejonie ul. Składowej i Magazynowej.
Na pewno ponad 30 osób zatrudni prawie gotowy market Tesco na Strzemięcinie.


Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,225,26768681,26768681,Najwieksze_zaklady_przemyslowe_w_G_dzu.html